Kilka wskazówek, jak wybrać zabawki dla chłopców

Szukasz zabawki dla chłopców i nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednie zabawki dla chłopców z księgarni internetowej.

Czy warto kupować drogie zabawki?

Oferta dziecięcych zabawek jest bardzo szeroka. Na półkach sklepowych można znaleźć równie szeroki przekrój cenowy tych artykułów. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze zabawki dla chłopców? Na pewno jej jakość – to podstawowe kryterium. Produkty dla dzieci powinny mieć odpowiednie atesty i spełniać konkretne wymogi – m.in. dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Cena oczywiście to jeden z wyznaczników, jej akceptowalny przekrój zależy od zasobności portfela. Jednak to nie ona, a jakość jest gwarantem udanej zabawy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek?

Wybierając zabawkę warto zastanowić się nad jej funkcjonalnością. Dziecko nie musi mieć całego pokoju w nowoczesnych artykułach, by było szczęśliwe. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest – oczywiście w miarę możliwości – postawić na takie zabawki, które pozwolą na wspólne spędzanie czasu. Najmłodsi, którzy zaczynają się rozwijać i dopiero poznają świat, lubią słuchać głosu rodziców. Warto postawić na książeczki, które będziemy dziecku czytać, a później wspólnie oglądać.

Jaki maluch nie lubi układać wieży z klocków? Właśnie klocki to kolejny strzał w dziesiątkę. Jest to zabawka, którą większość dzieci bawi się przez kilka lat. Dzięki nim dzieci rozwijają wyobraźnię, pokazują swoją kreatywność i pomysłowość.

Czy zabawki edukacyjne to dobre wyjście?

Wielu rodziców, wybierając zabawki dla chłopców, decyduje się na produkty edukacyjne, np. uczące kolorów i kształtów auta, grające pociągi, mówiące samoloty itp. Czy to dobry wybór? Teorie na ten temat są sprzeczne. Można spotkać różne zdania pediatrów czy psychologów dziecięcych na ten temat. Warto pamiętać o jednej zasadzie – umiar. Jeśli zauważamy, że zabawka multisensoryczna nie wpływa dobrze na zachowanie dziecka, odstawmy ją na jakiś czas, może maluch nie jest gotowy na tyle impulsów na raz. Można też nie włączać wszystkich funkcji jednocześnie, dawkować je stopniowo. Warto pamiętać o jednym – nic nie zastąpi obecności czy głosu najbliższych przy zabawie.